Ebsco e-Book Academic Collection ve American Physiological Society (APS) Veritabanları Üniversitemiz Araştırmacılarının Erişimine Açılmıştır

2013 yılı veritabanı abonelik çalışmaları kapsamında EBSCO eBook Academic Collection ve American Physiological Society (APS) Veritabanları Üniversitemiz Merkez Kütüphane üzerinden erişime açılmıştır. 
  • Ebsco E-Book Academic Collection
Dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veritabanı olan EBSCO eBook Academic Collection, tümüyle akademik 112,292 adet elektronik kitap içermektedir. Hukuktan, tıpa, psikolojiden mühendisliğe, tarım ve fen-edebiyata, işletmeden siyaset bilimine, eğitime, güzel sanatlara mimarlığa kadar tüm disiplinlerde yayımlanmış, 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür. Kitaplara mobil ulaşma imkanı söz konusudur. Herhangi bir kullanıcı sınırlaması olmaksızın, sınırsız kullanıcı ve limitsiz kullanım imkanı sunan EBSCO eBook Academic Collection veritabanında yer alan e-kitap listesine aşağıdaki linkten erişilebilmektedir.
EBSCO eBook Academic Collection Kitap Listesi:

http://www.ebscohost.com/uploads/ebooks/xls/eBookAcademicWW.xlsx

  • American Physiological Society (APS)

1888 yılından bu yana Fizyoloji konu alanında yapılan çalışmaları destekleyen bir dernek olarak hizmet veren APS, dünya çapında fizyoloji, tıp, biyoloji, biyomühendislik vb. alanlarda çalışan APS yayınevinin INDEX MEDICUS, BIOSIS PREVIEWS ve ISI WEB OF SCIENCE gibi otorite indekslerde yer alan 8 dergisi bulunmaktadır. APS Digital Library paketi içerisinde yer alan bu dergiler, Fizyoloji konu alanında yayımlanmış dünyanın en yüksek etki faktörüne sahip aşağıdaki yayınları içermektedir.

 and Physical Review A–E dergilerinin online arşivi. (İlk sayılarından günümüze erişim)

 Erişim adresi: http://publish.aps.org/

Bu içerik 17.04.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 1354 kez okundu.