Engelli Kullanıcılar İçin


Trakya Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde Kütüphane hizmetleri tüm kullanıcıların gereksinimleri düşünülerek verilmeye çalışılmaktadır. Kütüphaneciler engelli kullanıcılara kaynaklara erişim konusunda yardımcı olmakta ve yönlendirmelerde bulunmaktadır.

Engelli kullanıcıların kullanımı için Merkez Kütüphane zemin katında bulunan Süreli Yayınlar Salonunda katalog tarama ve internet hizmeti alacakları bir bilgisayar yer almaktadır. Engelli kullanıcılar katalog tarama ve internet işlemlerini bu bilgisayarı kullanarak gerçekleştirebilmektedirler. Kütüphane girişinde ve zemin katta okuma salonlarına girişlerde rampa bulunmaktadır. B Blok giriş katında bayan ve erkek kullanımına dönük birer engelli tuvaleti bulunmaktadır.

Engelli kullanıcılara yönelik hizmetler Uzman (Kütüphaneci) Gülşah ÇALIK tarafından yütürülmektedir. Merkez Kütüphanede engellilere verilen destekle ilgili bilgi almak için 0284-235 40 13 numaralı telefonu arayarak arayarak ya da gulsahc@trakya.edu.tr adresinden iletişime geçebilmektedirler.
Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 6993 kez okundu.