Trakya Üniversitesi Deneme Veritabanları 1

Resim
BioOne Complete Veritabanı
BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir. 
Erişim Adresi: http://www.bioone.org/
21 Kasım 2018 tarihine kadar.

Resim
Bloomsbury Architecture Library
Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, tasarım, şehircilik ve iç tasarım çalışmaları için gerekli bilgileri içeren öncü bir kaynaktır. Metin, görsel ve interaktif içerikler arasında çapraz arama seçeneği de olan kaynak, öğrenciler ve akademisyenler için dinamik bir araştırma aracıdır. 
Bloomsbury Architecture Library kapsamında ;
  • Mimarlık, mimari tarihi, teori, tasarım, şehircilik, peyzaj ve iç mekan konularında 42 ekitap   
ekitap listesi : https://www.bloomsburyarchitecturelibrary.com/browse-encyclopedia?docid=BAL_monographAsReference)
  • Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition içeriği  yeralmaktadır.  
Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition ; 
Geçmişten günümüze dünyanın mimarisinde benzersiz detayları 
Binlerce büyük yapının tasvirleri, 2.200'den fazla fotoğraf, çizim ve yeni ve orijinal malzeme dahil bina planları 
6.000 yıllık mimariyi, kültürel karşılaştırmalar, kaynaklar ve teknolojilerle kolay karşılaştırmalı analiz için açıkça ayıran bölümleri içermektedir. 
Broşür : http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/Architecture_Library_brosur.pdf
Poster : http://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/poster.pdf
3 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
IUPAC Standards Online
IUPAC  kimya alanındaki bilim insanları, patent avukatları, toksikologlar, çevre bilimciler, mevzuatla ilgilenenler vb. için uluslararası düzeyde bağlayıcı olan standartları belirlemekten sorumlu organizasyondur. “Standartlar” ise kisaca terimler, standart değerler, yöntemler, bileşim ve malzemeleri adlandırmadaki kurallar, periyodik tablodaki elementlerin isim ve özellikleri ve benzeri pek çok tanımdır.  
IUPAC Standards Online 1960’dan beri IUPAC kurumunun Pure and Applied Chemistry adli resmi dergisinde yayımlanmış standardları toplayarak bir araya getiren, bu standardlara  erişimi kolaylaştıran ve alanında tek olma özelliği gösteren bir veritabanıdır. Veritabanının sunduğu arama butonu yardımıyla 12 farklı kriterde arama yapılıp, arama sonuçları 6 farkli kategoride filtrelenerek daraltabilir. Veritabanı ayrıca konuları 17 ana konu kategoriye, ana kategorinin altında da 172 yardımcı kategoriye ayırarak kolay arama yapma imkani sunmaktadır.
Erişim için: www.degruyter.com/db/iupac
Bu veritabani ile ilgili kisa bir videoyu takip eden linkten izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=GLR6lPDofbY
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Birkhauser Building Types Online 
Building Types Online Singapor Teknoloji ve Dizayn Üniversitesinden profesor Oliver Hekmann tarafindan yayıma hazırlanmış olup mimari açıdan farklı yapı çeşitlerini inceleyen bir veritabanıdır. Bu veritabanında müzeler, okullar, ofis ve işyerleri, kütüphaneler, endüstriyel amaçlı kullanılan binalar gibi farklı yapı tiplerinin iç ve dıştan fotografları ve teknik çizimleri, bilgisayar grafikleriyle desteklenmiş olup ayrıca her yapının özellikleriyle ilgili konu bazlı tezler ve makale/ araştırma yazılarına linkler mevcuttur. Veritabanı toplamda 850 den fazla araştırma çalışması, 120 den fazla tematik/konu bazlı makale, 2000 resim ve 5000 plan içermektedir. Veritabanı içindeki detaylı arama butonu yapı tipi, yapı maddesi, yapı yüksekligi, yapım yılı ve ülke gibi pek çok mimari özelliğe göre araştırma yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.
Erişim için: www.degruyter.com/db/bdt
Bu veritabanı ile ilgili kısa bir videoyu takip eden linkten izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=4mhesnCZfQQ
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı 
Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.
Erişim için: https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/trakyauni
25 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.
Erişim için: http://digital-library.theiet.org
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim

Gale Interactive, insan anatomisine ait tüm organları, kemikleri, kaş ve damar yapılarını 3 boyutlu modelleme ile tanıtır. Geleneksel metin tabanlı eğitimi geliştirmeye yönelik kapsamlı bir deneyim sunar. Anatomi öğrencileri, vücudun belirli bölgelerine veya bölgelerine derinlemesine 3 boyutlu inceleme yapabilirler. Kullanıcılar 3 boyutlu modelleri yakınlaştırarak, döndürerek ve parçalara ayırarak keşfedebilirler. Gale İnteractive: Human Anatomy veritabanında yer alan görseller, 3 boyutlu yazıcılar ile yazdırlabilir.
Erişim için: http://infotrac.galegroup.com/itweb/trakya?db=IANAT
2 Kasım 2018 tarihine kadar.

Resim
Trakya Üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @trakya.edu.tr olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @trakya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.
Not: Deneme erişimi olması sebebiyle bazı modüllere erişilememektedir.

Resim
Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin deneme erişimine açılmıştır.
Veritabanı İçeriği:
• (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
• PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
• IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
• Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
• Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
• Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
• Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. 
 
 
 
Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 8228 kez okundu.