Trakya Üniversitesi Deneme Veritabanları 1

Resim
Legal Yayıncılık Veritabanı
Kitap ve Dergi kataloğu erişim için: https://legal.com.tr/
Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için: https://legalbank.net/
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Turcademy – Türkçe Akademik Yayınlar Platformu
Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 3000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimleralanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir ara yüz ile sunmaktadır.
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Energy Online Veritabanı
Günümüzdeki önemli alanlardan bir tanesi olan Enerji konusunu farklı yönleriyle (bilimsel, mimari, ekonomik, politik) ele alan bir veritabanı olan Energy Online, içerisinde barındırdığı 2,000’den fazla makale ve 300’den fazla kitap bölümü ile kullanıcılara enerji alanında kapsamlı bir bilgi içeriği sunmaktadır. De Gruyter’in enerji ile ilgili tüm kaynaklarına tek yerden kolay erişim sağlayan online referans kaynağı olan bu veritabanı, üniversitelerden, düşünce kuruluşlarına, Ar-Ge merkezlerinden, devlet kurumlarına kadar pekçok farklı alandan öğretim ve araştırma görevlilerinin faydalanabileceği  ve enerji alanındaki gelişmeler hakkında bilgi edinebileceği temel bir kaynaktır.
İçerik kategorisi şu konulardan oluşmaktadır: 
  • Conventional Energy (Geleneksel Enerji)
  • Economics and Policy (Ekonomi ve Siyaset)
  • Energy Conversion and Storage (Enerji Dönüşümü ve Depolanması)
  • Energy Efficiency (Energy Verimliliği)
  • Energy Generation and Transmission (Enerji Üretimi ve İletimi)
  • Renewable Energy (Yenilenebilir Enerji)
  • Technology (Teknoloji)
Veritabanı ile ilgili kısa videoyu buradan izleyebilirsiniz.
İçeriğe buradan erişebilirsiniz.
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
IUPAC Standards Online
IUPAC  kimya alanındaki bilim insanları, patent avukatları, toksikologlar, çevre bilimciler, mevzuatla ilgilenenler vb. için uluslararası düzeyde bağlayıcı olan standartları belirlemekten sorumlu organizasyondur. “Standartlar” ise kisaca terimler, standart değerler, yöntemler, bileşim ve malzemeleri adlandırmadaki kurallar, periyodik tablodaki elementlerin isim ve özellikleri ve benzeri pek çok tanımdır.  
IUPAC Standards Online 1960’dan beri IUPAC kurumunun Pure and Applied Chemistry adli resmi dergisinde yayımlanmış standardları toplayarak bir araya getiren, bu standardlara  erişimi kolaylaştıran ve alanında tek olma özelliği gösteren bir veritabanıdır. Veritabanının sunduğu arama butonu yardımıyla 12 farklı kriterde arama yapılıp, arama sonuçları 6 farkli kategoride filtrelenerek daraltabilir. Veritabanı ayrıca konuları 17 ana konu kategoriye, ana kategorinin altında da 172 yardımcı kategoriye ayırarak kolay arama yapma imkani sunmaktadır.
Erişim için: www.degruyter.com/db/iupac
Bu veritabani ile ilgili kisa bir videoyu takip eden linkten izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=GLR6lPDofbY
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Birkhauser Building Types Online 
Building Types Online Singapor Teknoloji ve Dizayn Üniversitesinden profesor Oliver Hekmann tarafindan yayıma hazırlanmış olup mimari açıdan farklı yapı çeşitlerini inceleyen bir veritabanıdır. Bu veritabanında müzeler, okullar, ofis ve işyerleri, kütüphaneler, endüstriyel amaçlı kullanılan binalar gibi farklı yapı tiplerinin iç ve dıştan fotografları ve teknik çizimleri, bilgisayar grafikleriyle desteklenmiş olup ayrıca her yapının özellikleriyle ilgili konu bazlı tezler ve makale/ araştırma yazılarına linkler mevcuttur. Veritabanı toplamda 850 den fazla araştırma çalışması, 120 den fazla tematik/konu bazlı makale, 2000 resim ve 5000 plan içermektedir. Veritabanı içindeki detaylı arama butonu yapı tipi, yapı maddesi, yapı yüksekligi, yapım yılı ve ülke gibi pek çok mimari özelliğe göre araştırma yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.
Erişim için: www.degruyter.com/db/bdt
Bu veritabanı ile ilgili kısa bir videoyu takip eden linkten izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=4mhesnCZfQQ
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı 
Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.
Erişim için: https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/trakyauni
25 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.
Erişim için: http://digital-library.theiet.org
31 Aralık 2018 tarihine kadar.

Resim
Trakya Üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @trakya.edu.tr olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @trakya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.
Not: Deneme erişimi olması sebebiyle bazı modüllere erişilememektedir.

Resim
Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin deneme erişimine açılmıştır.
Veritabanı İçeriği:
• (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
• PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
• IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
• Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
• Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
• Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
• Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. 
 
 
 
 
Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 8572 kez okundu.