Veritabanları Online Eğitimler

Resim
ProQuest Dissertations and Theses Online Eğitimi
TÜBİTAK ULAKBİM'in tüm üniversitelere sağlıyor olduğu ProQuest Dissertations and Theses içeriği için gerçekleştireceğimiz online eğitime 05 Haziran 2020 Cuma günü  katılımınızdan memnuniyet duyarız.
Eğitim süresince aşağıdaki konulardan bahsedilecektir:
  • Literatür taraması yapma (COVID19 ile ilgili aramalar yapma),
  • Aramalarınızı detaylandırma,
  • Aramalarınız ile ilgili uyarılar oluşturarak güncel içeriklere daha hızlı erişme,
  • Alıntılama, PDF olarak indirme, E-posta gönderme ve daha fazla bilgi sahibi olabilmek için,
  • ProQuest Dissertations and Theses Online eğitimine davetlisiniz.
Kayıt Olmak İçin Linki Tıklayınız.

Resim
  • 12 Mayıs : Wiley Soru Cevap Oturumu  - Kütüphaneciler, araştırmacılar, öğrenciler, platform yöneticileri için düzenlenen 30 dakikalık soru cevap oturumu. Wiley Online Library, Dijital Arşivler, The Cochrane Library ve pek çok konuda merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevaplarını bu çevrimiçi toplantıda bulabilirsiniz.
  • 20 Mayıs: Wiley Current Protocols- Biyoenformasyon, hücre biyolojisi, moleküler biyoloji, nöroloji, farmakoloji gibi pek çok konuda 17 Current Protocol ve 20,000 ‘den  fazla yılda dört defa güncelenen laboratuvar raporlarından oluşmaktadır. Tüm protokoller PubMed ve Scopus’ta indekslenmektedir. Bu kaynaklar hakkında daha fazla bilgi almak için eğitime kayıt olunuz.
  • 9 Haziran: Wiley Online Library Yönetici Paneli Eğitimi  (Kütüphaneciler için sadece)Yönetici paneli kullanımı, kullanıcı istatistikleri, COUNTER5, COUNTER4, KBART, MARC kayıtları gibi konularda bilgi almak için bu webinarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.
  • 11 Haziran: Cochrane Library Eğitimi  – Cochrane library kullanıcısıysanız platform yenilikleri ve araştırma teknikleri hakkında düzenlenecek eğitime katılmak için kayıt yaptırınız.
  • Wiley Online LibraryWiley Digital Archives ve Cochrane Library – linkleri üzerinden tüm eğitim materyallerine ve rehberlerine istediğiniz an erişebilirsiniz.

Resim
European Association of Science Editors (EASE) Turkish Regional Chapter tarafından organize edilen “Kriz Döneminde Editörlük ve Yayıncılık” temalı EASE Online Semineri
11 Haziran 2020 Saat 14:00


Resim
Enago Learn; Akademik Yazım ve Yayın sertifika programı yayın sürecinde size yol gösterecek ve Uluslararası Dergilerde yayınlamada başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Akademik yayıncılığın çeşitli yönlerini kapsayan 15+ kursu içeren yapılandırılmış bir program sunmaktadır.Akademik yayıncılığın çeşitli yönlerini kapsayan 15+ kursu içeren yapılandırılmış bir program sunmaktadır.
* Kurs 1: How to Submit a Journal Article and Get it Published (with 8videos);Dergi Makalesi Nasil Sunulur ve Yayınlanması Sağlanır? (8 video ile)
* Kurs 2: How to Write an Effective Research Paper (with 6videos); Etkili Araştırma Makalesi Nasıl Yazılır? (6 video ile)
Duyuru ve kullanım bilgisi için tıklayınız.


Bu içerik 13.04.2020 tarihinde yayınlandı ve toplam 1915 kez okundu.