Trakya Üniversitesi Deneme Veritabanları 1

Resim
Elsevier STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi Veritabanı
Elsevier Health Science tarafından sunulan STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi ile Amirsys Siyah Seri Kitap içeriği ve daha fazlası online kullanımınıza sunulmaktadır.
STATdx, içerdiği çok geniş örnekler sayesinde radyoloji uzmanlarının daha hızlı ve daha doğru ‘tanı’ koymasına destek sağlar.
Radyologlar çok çeşitli hastalık ve hasta kategorilerinde doğru teşhiste bulunmak için büyük baskı altında çalışmaktadırlar. STATdx, radyologların (1) karmaşık imaj teşhisleri  (2) farklı uzmanlık alanlarındaki imaj çalışmalarını okuma ve (3) öğrenci ve asistanlara yönelik eğitimlerinde ihtiyaç duydukları, doğru ve güncel cevaplara anında erişim sağlayan Radyoloji Online Karar Destek Sistemi’dir.
Kapsam:  STATdx, tüm uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, güvenerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir ve aşağıdakileri kapsamaktadır:
STATdx, tüm uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, güvenerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir ve aşağıdakileri kapsamaktadır:
  • 4300+ genel ve karmaşık teşhis bilgisi
  • Uzmanlar tarafından seçilmiş ve not eklenmiş 200.000+ yüksek kalitede İmaj
  • 1300 Ayırıcı Tanı Listesi
  • 20.000+ Hasta Vaka Örneği
  • 300 Geniş Kapsamlı Anatomi Modülü
  • 195 Temel ve gelişmiş prosedürler
  • Hesaplayıcılar ve Tablolar 
STATdx sunumu: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/STATdx_Sunumu.zip
STATdx Arayüz Sunumu: http://www.geminiltd.com.tr/images/userfiles/STATdx_Arayuz_Sunumu.zip
Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 27 Ekim 2017 tarihine kadar


Resim
The Institution of Engineering & Technology (IET) (Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü) mühendislik veritabanları
Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.
  • IET DIGITAL LIBRARY (IET Dijital Kütüphanesi): IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik belge ve 500'den fazla kitaptan oluşmaktadır. Dergiler, konferans prosedürleri ve 500’den fazla kitap içermektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik.
Erişim Linki: http://digital-library.theiet.org     
  • INSPEC: IET'in bilimsel uzmanları tarafından indekslenen 17 milyondan fazla kayıt içeren dünyanın en güvenilir fizik ve mühendislik araştırması kaynağıdır.
Erişim Linki: https://inspecdirect-service.theiet.org
  • IET.tv: Teknik konferanslar, belgeseller ve topikal tartışmalar da dahil olmak üzere 9.000'den fazla temel mühendislik ve teknoloji konulu videoya erişim. 10 teknoloji kanalında çeşitli etkinlikler, konferanslar, röportajlar, ürün tanıtımları, seminerler gösterime sunulmaktadır.
Erişim Linki: https://tv.theiet.org/

Kullanım Kılavuzu için Tıklayınız.
Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 30 Kasım 2017 tarihine kadar

Resim
BoardVitals Soru Bankası Veritabanı
TIP’in 40 dalında özelleşmiş, ABD’de uzmanlık sınavlarına hazırlayıcı nitelikte çoktan seçmeli sorulardan oluşur. Kendi dalınızı seçebilirsiniz. Eczacılık, Diş Hekimliği, Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Sağlık Yüksek Okulları için de soru bankaları bulunmaktadır.
Tanıtımı için Tıklayınız.
Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 30 Ekim 2017 tarihine kadar


Resim
The Times Dijital Arşiv (1785-2011) Koleksiyonu
1785 yılından bu yana dünya olaylarını objektif bir şekilde kapsayan, hem dünya liderlerine hem halka hitap eden, ödüllü, devamlı yayım yapan en eski günlük gazetedir.
Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gale-newsvault/

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 6 Kasım 2017 tarihine kadar


Resim
Gale Reference Complete Veritabanı
Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz bir koleksiyondur.
Broşür için tıklayınız.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 16 Kasım 2017 tarihine kadar


Resim
Klasik Müzik Veritabanı: MEDICI.TV
MEDICI.TV | EDU  Barok'tan Modern'e, klasik müziğin en iyi örneklerinden oluşan 3000'den fazla konser, opera, bale, belgesel, arşiv belgeleri, besteci ve sanatçıların portreleri ve eğitim videolarına sınırsız erişim sunar. Dünyanın en büyük online klasik müzik video veritabanıdır. Dünyanın önde gelen konser salonlarından ve klasik müzik festivallerinden 100'ün üzerinde canlı yayın yıl içerisinde sunulmaktadır.
Tanıtım
Broşür
Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 20 Ekim 2017 tarihine kadar


Resim
Trakya Üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @trakya.edu.tr olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @trakya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.
Erişim için: http://trakya.videoegitim.com/


Resim
Encyclopedia of Life Sciences (eLS) 
eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. 

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 31 Aralık 2017 tarihine kadar


Resim

e-YDS Veritabanı
Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin deneme erişimine açılmıştır.
Veritabanı İçeriği:
• (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
• PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
• IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
• Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
• Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
• Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
• Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 6870 kez okundu.