Trakya Üniversitesi Deneme Veritabanları 1

Resim
Rosetta Stone Veri Tabanı 
Rosetta Stone Library Solution, 150'den fazla ülkede, milyonlarca insan tarafından kullanılan bilgisayar destekli online dil öğrenimi yazılımıdır. Dil eğitiminde önde gelen kurumlar tarafından tercih edilmekte olan Rosetta Stone, "var olan en iyi dil öğrenme yazılımı" olarak bilinir. 
Rosetta Stone Tanıtım Broşürü
Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu
Rosetta Stone'a Giriş İşlemleri

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 01 Haziran 2017 tarihine kadar


Resim
Trakya Üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @trakya.edu.tr olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @trakya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.
Erişim için: http://trakya.videoegitim.com/


Resim
Encyclopedia of Life Sciences (eLS) 
eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. 

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 31 Aralık 2017 tarihine kadar


Resim
dMags Türkçe Dijital Dergi Veritabanı
2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 10 Nisan 2017 tarihine kadar


Resim
CINAHL Complete Veritabanı
Hemşirelik, Ebelik, Yardımcı Sağlık Bilimleri ve Sağlık hizmetleri alanlarında bir danışma kaynağıdır. CINAHL’da indekslenen 1400’den fazla dergi, CINAHL Complete veri tabanında tam metin olarak bulunmaktadır.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 15 Mayıs 2017 tarihine kadar


Resim
Wageningen Academic Publishers Veritabanı
Wageningen Academic Publishers, Yaşam Bilimleri alanında bağımsız bir STM yayıncısıdır. Dünyanın ünlü gıda ve tarım araştırma merkezlerinden biri olan Wageningen University & Research'in ortasında bulunan Wageningen Academic Publishers, hayvan ve veterinerlik bilimleri, gıda bilimleri, çevre bilimleri ve bitki bilimleri konularına odaklanmaktadır. Hem bilimsel dergileri hem de kitapları (monograf, ders kitabı –textbook- ve bildirileri) yayınlamaktadır.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 30 Nisan 2017 tarihine kadar


Resim
SPORTDiscus with Full Text
 Veritabanı
SPORTDiscus with Full Text, spor ve spor hekimliği dergilerine yönelik tam metin kaynaktır. SPORTDiscus’ta indekslenen 670’in üzerinde dergiyi tam metin olarak içermektedir. Tam metin içeriği 1970’den itibaren sağlanmaktadır. Bu veri tabanı içerisinde sağlık kaynakları, spor hekimliği ile alakalı en temel kaynaklar ve biyomedikal referans koleksiyonlarının tam metin dergileri bulunmaktadır.
Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/s4h-coverage.xls

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 15 Mayıs 2017 tarihine kadar


Resim
MEDLINE Complete Veritabanı

EBSCO tarafından sunulan MEDLINE Complete, dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış, tam metin veri tabanıdır.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 15 Mayıs 2017 tarihine kadarResim

Education Source Veritabanı

EBSCO tarafından özellikle Eğitim Fakülteleri için hazırlanıp kullanıma sunulan Education Source veritabanı, hakemli eğitim dergilerini içerisinde bulunduran temel danışma kaynağı olup; 2,000’den fazla tam metin akademik dergi içerir,      3,600’den fazla dergiyi özetleriyle birlikte indeksler, 550’den fazla kitap ve monograf içerir, 2,300’e yakın eğitim ile ilgili konferans bildirisi, Türkiye kaynaklı eğitim bilimleri dergileri ve daha birçok kaynak içermektedir.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 15 Mayıs 2017 tarihine kadar


Resim

Dentistry & Oral Sciences Source Veritabanı
EBSCO tarafından sunulan Dentistry & Oral Sciences Source™ Veritabanı, Diş Hekimliği disiplinindeki araştırmalar için hazırlanmış tam metin veritabanıdır. Diş Hekimliği Fakülteleri ve Diş Hastaneleri için temel danışma kaynağıdır. 

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 15 Mayıs 2017 tarihine kadar


Resim

Annual Reviews Veritabanı
Annual Reviews 1932’den bu yana konusunda öncü bilim insanları tarafından yapılan kapsamlı araştırmaları yayınlamaktadır. Annual Reviews, her yıl Biyomedikal, Yaşam Bilimleri, Fizik ve Sosyal Bilimler ile ilgili toplam 41 disiplinde yayınlanmaktadır. 
Tanıtım Dokümanı için Tıklayınız.
Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 15 Ocak 2017 tarihine kadar


Resim


e-YDS Veritabanı
Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin deneme erişimine açılmıştır.
Veritabanı İçeriği:
• (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
• PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
• IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
• Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
• Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
• Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
• Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 6318 kez okundu.