Trakya Üniversitesi Deneme Veritabanları 1

Resim
A.D.A.M Interactive Anatomy Interaktif Egitim Kaynağı
A.D.A.M Tıp, hemşirelik ve yardımcı sağlık bilimi öğrencileri için detaylı görsel ve grafikleri, gelişmiş kullanım fonksiyonları ve A.D.A.M.’ın ödüllü Multimedia Encyclopedia kaynağı ile birlikte sunan oldukça geniş kapsamlı interaktif bir anatomi kaynağıdır.
Kullanıcı adı: AIAIPLEAP17Heart 
Şifre:  AIAIPLEAP17Heart

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 10 Haziran 2017 tarihine kadarResim
The American Society of Civil Engineers (ASCE)
1852 yılında kurulan The American Society of Civil Engineers (ASCE) 123,000’den fazla inşaat mühendisini temsil eden bir dernektir.
Bilgi için tıklayınız.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 16 Haziran 2017 tarihine kadar


Resim
University of Chicago Press
Dergi Birimi, sosyal ve beşeri bilimler, eğitim, biyolojik ve tıbbi bilimler ve fen bilimleri alanları gibi çok çeşitli dallarda 70’e yakın dergi ve ciltli seri yayımlamaktadır. 
Bilgi için tıklayınız.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 16 Haziran 2017 tarihine kadar


Resim
The Royal Society

Tıp, Biyoloji, Biyomühendislik, Biyomekanik, Biyofizik, Sentetik Biyoloji, Doku Muhendisliği, Fizik vb. gibi birçok konuda yayınlar üreten Royal Society’nin 1665 yılından günümüze ulaşan dergilerine online olarak erişebilirsiniz.
Bilgi için tıklayınız.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 16 Haziran 2017 tarihine kadar


Resim
Asme Digital Library
1880 yılında kurulan The American Society of Mechanical Engineers (ASME) 127,000’den fazla makine mühendisini ve dünya çapında üyeleri birleştiren organizasyondur.
Bilgi için tıklayınız.

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 16 Haziran 2017 tarihine kadar


Resim
Rosetta Stone Veri Tabanı 
Rosetta Stone Library Solution, 150'den fazla ülkede, milyonlarca insan tarafından kullanılan bilgisayar destekli online dil öğrenimi yazılımıdır. Dil eğitiminde önde gelen kurumlar tarafından tercih edilmekte olan Rosetta Stone, "var olan en iyi dil öğrenme yazılımı" olarak bilinir. 
Rosetta Stone Tanıtım Broşürü
Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu
Rosetta Stone'a Giriş İşlemleri

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 01 Haziran 2017 tarihine kadar


Resim
Trakya Üniversitesi için VideoLMS portalı açılmıştır. Aşağıdaki link üzerinden @trakya.edu.tr olan tüm personel ve öğrencileriniz giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @trakya.edu.tr uzantılı mail adreslerine gelen şifreyi girerek ücretsiz videoları izleyebilirler.
Erişim için: http://trakya.videoegitim.com/


Resim
Encyclopedia of Life Sciences (eLS) 
eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. 

Deneme Erişimine Açık Olduğu Tarihler: 31 Aralık 2017 tarihine kadar


Resim

e-YDS Veritabanı
Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin deneme erişimine açılmıştır.
Veritabanı İçeriği:
• (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
• PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
• IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
• Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
• Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
• Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
• Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
• Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. Bu içerik 24.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 6614 kez okundu.